Dünyanın en zorlu voleybol ligi olarak yorumlanan Vodafone Sultanlar Ligi'ni uzun zamandır kazanamayan Eczacıbaşı Dynavit, kadrosunu güçlendirerek önümüzdeki sezon kupayı müzesine götürmek istiyor. Özellikle kulübün sahibi Faruk Eczacıbaşı, voleybola olan ilgisiyle biliniyor ve neredeyse her maçı tribünden takip ediyor. 

Hal böyle olunca Tiger olarak adlandırılan Eczacıbaşı, ABD'li smaçör Kathryn Plummer’ı kadrosuna kattı.

Hurriyet.com.tr'nin haberine göre, Eczacıbaşı Dynavit, İtalya Ligi ve CEV Şampiyonlar Ligi'nin son şampiyonu ABD'li smaçör Kathryn Plummer’ı transfer etti.

Eczacıbaşı, Plummer'ın tansferi hakkında resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yayınlayarak, "Plummer, çok güçlü ve çok kaliteli bir oyuncu. Oyun sistemimize direkt katkı yapabilecek kapasitede yetenekleri var. Final maçlarındaki tecrübesi ve İtalyan Ligi’ndeki kazandığı başarılar iyi bir transfer yaptığımızın göstergesidir. Kendisini aramızda görmekten dolayı çok mutluyuz" ifadelerini kullandı. 

ABD Voleybol Takımı ile büyük başarılar kazanan ve Avrupa'dan da birçok takımın transfer listesinde bulunan Plummer ise Eczacıbaşı'na katılmasıyla ilgili, "Sporda köklü bir geçmişe sahip bu kadar prestijli bir kulübün parçası olmaktan büyük heyecan duyuyorum. Yeni takım arkadaşlarımla ve teknik ekiple tanışmayı ve nihai hedeflerimize ulaşmak için onlarla çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Gelecek sezon grubumuzun özel olacağını düşünüyorum. Birlikte neler başarabileceğimizi görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Genel olarak yeni bir kültür ve yaşam tarzı öğrenmeye ve ailemi de kulübe dahil etmeye hevesliyim. Teşekkürler Kaplanlar" şeklinde konuştu.