Bu sezon büyük hayal kırıklığı yaşayan Beşiktaş'ta kadro büyük ölçüde değişecek. Neredeyse silbaştan bir ekip oluşturulacak. Çok sayıda oyuncuyla yollar ayrılacak. Yerlerine yeni isimler kadroya katılacak. Bu konudaki gelişmeler yönetim ve teknik heyetin kararlarıyla yapılacak.

SÖZLEŞMESİ BİTENLER

Beşiktaş Kulübü döneminde kadroda büyük bir yenilenmeye gitmeyi planlıyor.  Üçüncülük iddiasını da yitiren ve elinde Türkiye Kupası finali kalan siyah beyazlı ekip çok sayıda isimle yollarını ayırmayı planlıyor. Siyah beyazlılarda bu yaz dönemi Cenk, Salih, Ghezzal, Umut, Utku ve Worrall’ın sözleşmeleri sona eriyor. Bu isimlerden Ghezzal ve Worrall’ın gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. Yönetim ayrıca kontratı devam eden 17 isimle de masaya oturacak. Bu isimlerden Rosier, Onana, Hasic, Montero ve Cisse ile de yolları ayırmanın planları yapılıyor.
Bu isimler giderse kadroda değişim yaşanacak ve yeni transferler gerçekleştirilecek. Bu arada teknik direktörün belirlenmesiyle ilgili çalışmalar da sürüyor. Transferde yeni teknik adam da söz sahibi olacak.