Günlerdir konuşulan transfer gerçekleşti. Nicolo Zaniolo Atalanta'da. Galatasaray Zaniolo satışından ne kadar gelir elde edecek? 

Nicolo Zaniolo, Galatasaray'dan ayrılmak istediği ve ülkesine dönmeyi hedeflediğini Galatasaray yönetimine bildirmişti. Yönetimin de buna onay vermesiyle Zaniolo'ya gelen teklifler deeğerlendirilmeye başlandı. Zaniolo için İtalya'dan Fiorentina ve Atalanta ekiplerinin teklifleri olmuştu. Zaniolo, bir süre önce Atalanta ile anlaştı ancak kulüplerin el sıkışması için bekliyordu.

Galatasaray ve Atalanta kulüpleri Nicolo Zaniolo'nun transferi konusunda anlaşmaya vardı. Zaniolo, Atalanta kulübüyle satın alma opsiyonlu olarak kiralık sözleşme imzalayacak. Galatasaray da bu transferden ciddi bir gelir elde edecek.

KİRALAM A ÜCRETİ 6.4 MİLYON EURO

Galatasaray Kulübü'nden bugün yapılan açıklamada Nicolo Zaniolo'nun kiralanması konusunda Atalanta ile anlaşmaya varıldığı duyuruldu. Galatasaray'ın yaptığı açıklamada "Profesyonel futbolcumuz Nicolò Zaniolo'nun 2024-2025 sezonu için şarta bağlı zorunlu satın alma opsiyonu ile geçici transferi konusunda Atalanta Bergamasca Calcio S.R.L. ile anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre, Atalanta Bergamasca Calcio S.R.L., şirketimize 6.400.000 euro geçici transfer bedeli ödeyecektir" denildi.

TRANSFER BEDELİ 15.5 MİLYON EURO

Satın alma opsiyonu hakkında bilgi verilen açıklamada "Satın alma opsiyonunun gerçekleşmesi durumunda, kesin transfer bedeli 15.500.000 euro'dur. Ayrıca, maksimum 2.000.0000 euro tutarında şarta bağlı bonus anlaşmada yer almaktadır" ifadeleri yer aldı.