Kariyerine İtalya’da devam etmek isteyen 24 yaşındaki oyuncu Galatasaray’dan ayrılmak istediğini açıkladı. Zaniolo’nun transferi için Galatasaray’ın istediği bonservis ücreti soruna neden oldu. İşte detaylar…

Süper Lig’in son şampiyonu Galatasaray yaz transfer dönemi çalışmalarında vites yükseltti. Sarı kırmızılı yönetim yeni transfer ile oyuncu kadrosunu güçlendirmeyi hedefliyor. Öte yandan takımdan ayrılması planlanan oyuncularla ilgili görüşmelerde başladı. Galatasaray’da takımdan ayrılması kesin olan oyuncular arasında Nicolo Zaniolo yer alıyor. Fırsat transferi olarak sarı kırmızılı ekibe dahil olan Zaniolo, geçtiğimiz sezon Aston Villa’ya kiralık olarak gönderilmişti. İtalyan oyuncu Aston Villa’da istediği süreyi bulamadı. Premier Lig’de 39 maça çıkan Zaniolo 3 gol üretti. Genç yıldız, İngiliz ekibinin forması ile toplam 1.290 dakika görev aldı. Aston Villa, Nicolo Zaniolo’nın sözleşmesinde yer alan opsiyona bağlı satın alma hakkını kullanmak istemedi.

Zaniolo’ya İtalya yolu açıldı

İtalya’nın son yıllarda yetiştirdiği en önemli oyuncular arasında gösterilen Nicolo Zaniolo yeniden ülkesine geri dönmek istiyor. Yıldız futbolcu, İtalyan medyasına yaptığı son açıklamada ‘’Galatasaray’dan ayrılmayı planlıyorum. Bu isteğimi menajerimle de paylaştım. Serie A’ya geri dönerek futbol oynamak istiyorum. Transferimle ilgili bir çözüm yolu bulunacağına inanıyorum. Bu noktada konuya iyimser yaklaşıyorum’’ ifadelerini kullanmıştı. Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk’un da oyuncu kadrosunda düşünmediği Nicolo Zaniolo için transfer yolu açılmış oldu. Sarı kırmızılı yönetim Zaniolo’nın satışına onay verme kararı aldı.

İtalyan ekiplerinden yoğun ilgi

İtalya Milli Takımı’nın vazgeçilmez oyuncuları arasında yer alan Nicolo Zaniolo’nın 2024 Avrupa Şampiyonası’nda forma şansı bulması bekleniyordu. Galatasaray yönetiminin ilk planı Zaniolo transferini Avrupa Şampiyonası’ndan sonra tamamlamaktı. Zaniolo’nun sakatlığı nedeniyle Milli Takım kadrosundan çıkarılması ise transfer sürecinin erkene çekilmesine neden oldu. İtalyan ekiplerinin yakın ilgi gösterdiği Zaniolo’ya üst üste teklifler gelmeye başladı. Fiorentina, Atalanta ve Milan genç yıldızı oyuncu kadrosuna katmak için Galatasaray’ın kapısını çaldı. Galatasaray yönetimi pazarlıklarda kiralama teklifini reddetti. Nicolo Zaniolo’nun transferinden elde edilecek bonservis ücreti ile kasasını doldurmak isteyen sarı kırmızılı yönetim sadece satın alma tekliflerini değerlendirmeye alacağını açıkladı.

Zaniolo’dan şaşırtan hamle

Galatasaray ile Atalanta arasındaki transfer görüşmelerinde önemli bir aşamaya gelindi. İtalyan medyası tarafından Nicolo Zaniolo transferiyle ilgili haberler her gün manşete taşınmaya başladı. 2 Temmuz’da 25 yaşına girecek olan oyuncunun yeniden İtalya’ya geri dönecek olması ülkesinde ilgiyle takip edilen konuların başında geliyor. Transferinin bir an önce tamamlanmasını isteyen Nicolo Zaniolo ise ilginç bir hamlede bulundu. Yıldız oyuncu sosyal medya hesabından Galatasaray ile ilgili tüm paylaşımlarını kaldırdı. Sarı kırmızılı yönetimin transfer pazarlıklarında elini zayıflatmak istediği düşünülen Zaniolo taraftarın tepkisini çekti.

Galatasaray’dan Zaniolo’ya rest!

Galatasaray yönetimi Nicolo Zaniolo transferinden önemli miktarda bonservis geliri elde etmek istiyor. 20 milyon euronun altındaki teklifleri kabul etmeyen sarı kırmızılı yönetim, Nicolo Zaniolo’nun menajerine rest çekti! Fiorentina, Zaniolo için son olarak 15 milyon Euro teklifte bulunmuştu. Zorunlu satın alma şartını da kabul eden İtalyan ekibi, Galatasaray yönetiminden indirim talep etti. Başkan Dursun Özbek ise istenilen teklifin gelmemesi halinde oyuncunun satışına onay vermeme kararı aldı.