Esik futbolcu ve teknik direktör Ümit Özat, sivri çıkışlarıyla dikkat çekiyor. Yorumculuk yapan Ümit Özat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Milli Takım Teknik Direktörü Montella ile yıldız futbolcular Barış Alper Yılmaz ve Ferdi Kadıoğlu'nu eleştirdi.

BURASI KULÜP TAKIMI DEĞİL

Milli Takımın santraforsuz oynaması nedeniyle İtalyan Teknik Direktör Montella'ya yüklenen Özat, "Kimse kusura bakmasın, Milli takım santraforsuz oynamaz, burası kulüp takımı değil. Avusturya maçını pozisyona girmeden kazandığımızı unutmayalım. Her maçı böyle kazanamayacağımızı da bilmemiz lazımdı" yorumunu yaptı.

SIFIR GOLLE BİTİRDİ

Turnuvanın yıldızları arasında gösterilen ve birçok takımın transfer listesinde yer aldığı konuşulan Barış Alper Yılmaz'a da değinen Ümit Özat, "Bu arada Barış Alper son bir yılda mükemmel bir gelişim gösterdi ama oynanan beş maçı sıfır golle bitiren bir hücum oyuncusuna turnuvanın en iyi oyuncusu demek nasıl bir aklın ürünüdür" dedi.

KOŞU DEĞİL POZİSYON OYUNU

Eleştiri oklarını turnuvanın en iyi sol beki olarak gösterilen ve Avrupa'nın birçok ekibinin radarında bulunan Ferdi Kadıoğlu'na da çeviren Ümit Özat, "Ferdi'nin yedigimiz ikinci goldeki pozisyonunu kaybetmesi de bek olarak pozisyon bilgisinin zayıflığından kaynaklanmaktadır. Dikkat ederseniz takımın en çok koşan iki oyuncusundan bahsettim. Buradan ne çıkıyor, futbol sadece koşu oyunu değil, pozisyon oyunu. Doğru zamanda doğru yerde olmalısınız, hücumda da savunmada da..." diye konuştu.