Fenerbahçe, Sevilla'nın golcüsünü kadroya katmak için büyük çaba harcıyor. Transfer bitti bitiyor denilirken, prosedürler uzadı. Ancak bu transferin, en pahalı transfer olarak tarihe geçmesi bile ihtimaller arasında.

Fenerbahçe forvet transferinde ince eleyip sık dokuyor. Sarı-lacivertliler, Sevilla'nın golcüsü Youssef En Nesyri için bütün imkanları zorluyor. La Liga temsilcisi Sevilla ile büyük ölçüde anlaşma sağlanmıştı ancak bu kez de Youssef'in menajeri ile anlaşma henüz sağlanamadı. Ayrıca transfer prosedürlerinin çözülmesi de zaman aldığı için henüz imza atılamadı.

BONSERVİSİ VE MAAŞI YÜKSEK

Gazeteci Sercan Hamzaoğlu, Fenerbahçe'nin Türk futbol tarihinin en pahalı transferine imza atma yolunda olduğunu dile getirdi. Hamzaoğlu'nun aktardığı bilgilere göre Mourinho’nun forvet bölgesindeki bir numarasını getirmek için büyük çaba sarfeden yönetim, transfer için kalan prosedürleri halletmeye çalışıyor. Oyuncunun bonservisi ve yıllık maaşı çok yüksek bir maliyeti buluyor. Böylesine pahalı bir transferin prosedürlerini halletmek bile 3-5 günü bulabiliyor.

MENAJER YÜZÜNDEN VAZGEÇİLMEZ

Bu transfer için kesenin ağzını açan Başkan Ali Koç'un Asbaşkan Acun Ilıcalı ile Sportif Direktör Mario Branco’ya tam yetki verdiği belirtiliyor. Bu arada Youssef En Nesyri'ye Suudi Arabistan liginden 14 milyon euro teklif geldiği ancak oyuncunun Avrupa'da kalmak istemesi nedeniyle bu öneriye olumsuz cevap verdiği de aktarılıyor. Gazeteci Sercan Hamzaoğlu, "Fenerbahçe, rekor bedelleri göze aldığı bu transferden menajer ücreti yüzünden vazgeçmez" yorumunu yaptı.