Forvet bölgesini güçlendirmek isteyen Trabzonspor, Nijeryalı golcüyü takıma kazandırabilmek için çaba harcıyor. Bu futbolcu için yapılan tekifin miktarı artırıldı.

FORVETTE EKSİKLİK VAR

Kadrosunu birçok önemli oyuncuyla takviye eden Trabzonspor'da Macar stoper Atilla Szalai konusunda yaşanan belirsizlik henüz giderilemedi.Bordo-Mavililer, bu transferle ilgili pürüzleri gidermeye çalışırken, bir taraftan da forvet bölgesindeki eksikliği gidermenin de yollarını arıyor.

OYUNCU TAKASI DA GÜNDEME GELMİŞTİ

Trabzonspor, hücum bölgesini tanıtık bir isimle takviye etmek istiyor. Bordo-Mavililer, geçen sezon kadrosunda kiralık olarak forma giyen Paul Onuachu'yu takıma kazandırmak için temaslarını artırdı. Bu oyuncunun kulübü Sothampton ile yapılan görüşmelerde daha önce anlaşmaya varılamamıştı. Nijeryalı oyuncunun transferi için Southampton'un Türkiye'deki kulübü Göztepe’ye oyuncu takası da gündeme gelmişti.

RAKAM DAHA DA ARTIRILDI

Ancak Bordo-Mavililer el yükseltti. Gazeteci Ertan Süzgün'ün aktardığı bilgilere göre Trabzonsporlu yöneticiler, Paul Onuachu için İngiliz ekibi Southampton’a 6 milyon Euro ve sonraki satıştan yüzde 25 pay teklifi yaptı. Bu rakam Southampton yöneticilerine iletildi. İngiliz ekibinin vereceği cevap merakla bekleniyor. oradan gelecek yanıta göre hareket planı belirlenecek. 

İNGİLİZ EKİBİ 10 MİLYON EURO İSTİYOR

Gazeteci Reşat Can Özbudak'ın verdiği bilgiye göre Southampton, Onuachu için istediği bonservis bedelini düşürdü ve 10 Milyon Euro'ya kadar düştü. Trabzonspor ile görüşmeler devam ediyor.