Arda Real Madrid'de kalacak mı sorusu gündemdeki yerini koruyor. Ancak Real Madrid'de Toni Kroos'un takımdan ayrılması sonrasında Arda'nın bu boşluğu doldurabileceği konuşuluyor.

Fenerbahçe'de küçük yaşta profesyonel olan Arda Güler, sarı-lacivertli ekipte sergilediği performansla birçok ekibin dikkatini çekti. İspanyol devleri Barcelona ve Real Madrid'in kıyasıya rekabetini Real Madrid kazandı ve Arda Güler bu takımla sözleşme imzaladı. Geçen sezon ilk 11'de kendisine yer bulmakta zorlanan Arda, son haftalarda kadroda yer aldı ve fırsatı iyi kullanıp bu karşılaşmalarda golleri de sıraladı.

EURO 2024'TE BEĞENİ TOPLADI

Arda Güler'in Euro 2024'teki performansı da büyük beğeni topladı. Gürcistan'a attığı golün yanı skıra asistleriyle de maçlara damgasını vuran Arda Güler'in yeni sezonda Real madrid'de kalıp kalmayacağı merak ediliyor. Tekink Direktör Ancelotti'nin Arda'ya sürekli sahip çıkması da dikkat çekiyor. Ancak son dönemlerde yapılan yorumlarda Arda Güler'in Real Madrid'de yeni sezonda forma şansını artıran durumlara dikkat çekiliyor.

TAKIMIN ŞUTÖRÜ OLABİLİR

Real Madrid'in yıldızı Toni Kroos'un ayrılmasının Arda'nın yolunu açabileceği yorumları İspanyol basınında yerini alıyor. Takımın şutörü pozisyonundaki Kroos emekliye ayrıldı. Bu durum da aynı pozisyonda görev yapan ve şutörlük görevini de üstlenen Arda Güler'in bu boşluğu doldurabileceği yorumlarına neden oluyor.

KENDİSİNİ ÇOK GELİŞTİRDİ

İspanyol basınında Marca gazetesinde 'Arda Güler'in Değişimi' başlıklı makelede Arda Güler'in Real Madrid'deki ilk yılında kendisini çok geliştirdiği, Arda’nın kulübünde sezon sonuna doğru yükselen formunu, milli takıma da taşıdığı dile getirildi. Makalede, Real’in Alman futbolcusuun emekliye ayrıldığına vurgu yapılarak “Avrupa Kupası’nda yıldızı parlayan sol ayağı, bu sezon Toni Kroos'un edasının ardından ana şutörünü kaybeden Real Madrid için bir başka iyi haber olabilir" yorumu yapıldı.