Fenerbahçe, forvet arayışlarına dört koldan devam ediyor. Fenerbahçe Youssef En-Nesyri transferi için kulübü Sevilla ile anlaştı, oyuncunun cevabı bekleniyor. Fenerbahçe Maximin transferinde ise kiralık formülü gündeme geldi.

Fenerbahçe hücum hattında alternatifli ve güçlü bir kadro oluşturmanın hesaplarını yapıyor. Bu nedenle de önemli isimler transfer listesinde yer alıyor. Fenerbahçe'nin forvet transferi listesinin ilk sırasında yer aldığı duyurulan Youssef En-Nesyri konusunda önemli adımlar atıldı. Sarı-lacivertli yöneticilerin, Youssef'in kulübü Sevilla ile anlaşma sağlandığı açıklandı.

KULÜPLER ANLAŞMAYA VARDI

Fenerbahçeli yöneticiler, Youssef için La Liga temsilcisi Sevilla'nın yöneticileriyle masaya oturdu. Bonservis pazarlığında iki kulübün yöneticileri el sıkıştı. Ancak geriye oyuncunun kararının beklenmesi kaldı. Gazeteci Yağız Sabuncuoğlu'nun aktardığı bilgilere göre Fenerbahçe ve Sevilla, Youssef En-Nesyri transferi için anlaşmaya vardı. Transferin gerçekleşmesi için oyuncunun yanıtı bekleniyor.

KRAL BÜTÇELERİ AÇIKLADIKTAN SONRA

Hücum hattında Fenerbahçe'nin bir diğer adayı Maximin için de girişimlere hız verildi. Gazeteci Ertan Süzgün'ün bu transfer girişimiyle ilgili aktardığı bilgilere göre Al-Ahli ekibinde forma giyen forvet Allan Saint-Maximin, Arabistan’dan ayrılmaya sıcak bakıyor. Arabistan’da Kral hala takım bütçelerini açıklamadı. Takımların planlamaları bütçe sonrası netleşecek. Fransız oyuncunun 12 milyon Euro maaşı var. Fenerbahçe, mali şartları yüksek olsa da Maximin’in kiralık transferi için fırsat kolluyor.

BİRİ Mİ, İKİSİ Mİ?

İki transfer için de girişimlere hız verildi. Bu oyunculardan hangisi ya da hangilerinin Fenerbahçe'nin yeni sezon kadrosunda yerini alacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.