Galatasaray, sağ bek arayışlarını sürdürüyor. Sarı-kırmızılılar, Rennes ekibinden Doue için 6 milyon Euro teklif etti. Yönetim, Fransız ekibinden cevap bekliyor.

SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİLER

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Galatasaray'da futbolcular bugün sağlık kontrollerinden geçirildi.Sarı-kırmızılılar Medicana Ataköy Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti.  Yeni sezon ve hazırlık maçları öncesinde göz, ortopedi, genel cerrahi, göğüs hastalıkları, kardiyoloji, kulak burun boğaz ve dahiliye muayeneleri yapıldı. Muayenelerin ardından futbolculara radyoloji, EKG-EKO- EFOR, solunum fonksiyon testi, kan ve idrar tetkikleri yapıldı.

ROTA FRANSA'YA ÇEVRİLDİ

Takım yeni sezona hazırlanırken, yönetim de transfer çalışmalarını sürdürüyor. Batshuayi'yi kadrosuna katarak transferde adından söz ettiren Galatasaray, sağ bek konusunda arayışlarını sürdürüyor. Sarı-kırmızılılar, sağ bek arayışlarına hız verdi. Gazeteci Ali Naci Küçük'ün verdiği bilgiye göre birçok isimle temasa geçen Galatasaray yönetimi, şimdi de rotayı Fransa'ya çevirdi. Yönetim, Rennes ekibinden Guela Doue için teklifte bulundu. Sarı-kırmızılılar, Fransız ekibine 6 milyon Euroluk resmi teklif yaptı. Fransız ekibinden olumlu cevap gelirse, Doue Cimbom'un yeni sağ beki olabilir.

ZANİOLO KAZANDIRIYOR

Atalanta ile Zaniolo için yapılan uzun pazırlaklar sonucunda kiralama bedeli 6 milyon euroya çıkarıldı. Galatasaray 2 sezonda Zaniolo’dan 11 milyon euro kiralama geliri elde etti. Roma’ya ise 15 milyon euroluk bonservis 5 yıla yayılan vadelerle halen ödeniyor. Böylece sarı-kırmızılılar ekonomik olarak da kendisini rahatlatacak adımları atmış oldu.