Fenerbahçe'nin transferde büyük önem verdiği Fransız futbolcuyla yapılan görüşmeler olumlu ilerliyor. Transfer için Teknik direktör Mourinho da devreye girdi.

YOUSSEF SONA GELDİ

Atletico Madrid'den Çağlar Söyüncü'yü kadrosuna katan Fenerbahçe golcü transferi konusunda Sevilla'nın forveti Youssef En Nesyri konusunda da ilerleme sağladı. Futbolcunun kulübüyle anlaşma sağlanırken, oyuncu ve menajeriyle yapılan pazarlıklar da son aşamaya geldi. Transferin önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor.

MALİYETİ YÜKSEK AMA...

Fenerbahçe'nin önem verdiği bir diğer bölge ise sol kanat. Sarı-lacivertliler, bu mevkiye yapılacak transfer için de gözünü Fransız yıldıza çevirdi. Fenerbahçeli yöneticiler, Suudi Arabistan'ın Al Ahli ekibinde forma giyen Allan Saint Maximin'i kadrosuna katmak için büyük uğraş veriyor. Oyuncunun maliyetinin yüksek olması yönetimi zorlarken, buna rağmen önemli bir aşama kaydedildi.

MOURİNHO TELEFONLA ARADI

Ayrıca bu transfer için Teknik Direktör Jose Mourinho da bizzat devreye girdi. Gazeteci Ertan Süzgün'ün aktardığı bilgilere göre Allan Saint Maximin, Al Ahli’den ayrılmak istediğini kulübe bildirdi. Jose Mourinho, Fransız oyuncuyla telefonda bir görüşme gerçekleştirdi. Maximin, Fenerbahçe’nin teklifine “evet” dedi.

MAXİMİN İSTEKLİ

Oyuncunun istekli oluşu transfer çalışmalarını hızlandırdı. İki kulüp arasındaki temaslar hızlandı. Henüz kulüpler arası net anlaşma yok. Fenerbahçe, yoğun uğraş veriyor. Maximin transferi Mourinho'nun da çok istediği bir isim olduğu için yöneticiler işi bitirmeye çalışıyor. Mario Branco'nun bu transfer için büyük çaba harcadığı belirtiliyor.