Fenerbahçeli Çağlar Söyüncü, bir dönem Teknik Direktör Jose Mourinho ile İngiltere liginde rakip olduklarını ancak tecrübeli hocanın kendisini istediğini bildiğini söyleyerek, "Hiç düşünmeden kabul ettim" dedi.

KAMP DEVAM EDİYOR

Fenerbahçe yeni sezon hazırlıklarıın Avusturya Kampında sürdürüyor. Sarı-lacivertliler, bugün sabah saatlerinde ilk antrenmanı yaptı. Teknik Direktör Jose Mourinho yönetiminde gerçekleştirilen idman; ısınma, çabukluk ve koordinasyon çalışmalarıyla başladı. 3 gruba ayrılarak pas ve hücum çalışmasıyla devam eden antrenman, çift kale maçlarla tamamlandı.

DÜŞÜNMEDEN KABUL ETTİM

Fenerbahçe'nin yıldız oyuncusu Çağlar Söyüncü önemli açıklamalar yaptı. Atletico Madrid'den bonservisi alınan ve takıma katılan Çağlar Söyüncü, bir dönem İngiltere'de Leicester forması giyerken Teknik direktör Mourinho ile rakip oldularını hatırlattı. Mourinho'nun da Tottenham ekibini çalıştırdığını anlatan tecrübeli savunma oyuncusu, "Birbirimizle rekabet halindeydik, karşılıklı konuşmalarımız da olmuştu ama ciddi değildi. Mourinho beni o zaman da istemişti. Hocamızın beni istediğini biliyordum, teklif gelince de düşünmeden kabul ettim" yorumunu yaptı.

SAKATLIĞI RİSKE ETMEK İSTEMİYORUM

Çağlar Mourinho için " Efsane bir hocamız var, dünyada kendini kanıtlamış bir hoca" yorumunu yaptı. Bir süredir devam eden sakatlığıyla ilgili bilgi veren Çağlar Söyüncü, "Sakatlıkla ilgili risk almak istemiyorum. Bu nedenle doktorlarımla görüştüm, 1 hafta sonra takımla çalışmalara başlayacağım. Yeni sezona hazır bir şekilde gireceğim" dedi. 

FENERBAHÇE'Yİ BEKLEDİM

Transferde Fenerbahçe'yi beklediğini aktaran Çağlar, "Başkanımızla yaptığımız görüşmelerde de hep Fenerbahçe'nin öncelikli olduğunu kendisine iletmiştim. 1 ay oldu sezon biteli, kimsenin telefonunu açmadım. Başkanımız, Acun Ağabey, Mario çok güzel ilgilendiler. Önceliğim Fenerbahçe'ydi ve sonunda oldu" açıklamasını yaptı. 

 

 

 

 

 

Tekrardan Fenerbahçe'de olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getiren Çağlar Söyüncü; "Burada geçen seneden bozulmayan bir takımdaşlık var... Başımızda efsane bir hocamız var, dünyada kendini kanıtlamış bir hoca... Umarım sakatlık olmadan hazırlık etabını atlatır ve resmi maçlara hazır oluruz..." dedi.

Sakatlık durumu sorulması üzerine; ""Doktorlarımla konuştuğumda MR'ımda ufak bir görüntü var. Takım arkadaşlarımla aynı seviyede değilim henüz. Risk almadan devam edeceğiz. Hocamız ve doktorumuzla bir görüşme yaptık. 1 hafta daha takımdan ayrı çalışacağım, sonra takımla olurum..." yanıtını verdi.

"HOCAMIZIN BENİ İSTEDİĞİNİ BİLİYORDUM"

Jose Mourinho'nun, kendisi Leicester'dayken karşı karşıya geldiklerini söyleyen Çağlar; ""Ben Leicester'dayken, hocamız da Tottenham'daydı. Konferans Ligi'nde 'Leicester - Roma' olarak karşılıklı mücadele ettik. Beni istediğini biliyordum. Fenerbahçe'ye gelince çok çok mutlu oldum. Ben de hiç düşünmeden Fenerbahçe'ye transfer oldum..." açıklamasını yaptı.