Bu sezon şampiyonluk umutları azalan Fenerbahçe'de kongre rüzgarları eserken, Başkan Ali Koç yeniden aday olacağını kamuoyuna açıklamıştı.
Başkan Ali Koç'un yeni sezonda yola İsmail Kartal ile devam etmek istediği ve teknik direktörlük koltuğu için Joseph Mourinho ile temasa geçtiği iddia edildi. Hürriyet gazetesindeki haberde dünyaca ünlü hocayla ilk temasın sağlandığı ileri sürüldü. 

KOÇ ADAYLIĞINI AÇIKLAMIŞTI

Bir süredir adaylığı belirsiz olan Ali Koç, Saran ile yaptığı görüşmenin ardından 1 dönem daha aday olma kararı aldı. Ayrıca Sadettin Saran da Fenerbahçe başkan adaylığından çekilme yönünde karar verdi.
Bu sürecin öncesinde Saran'ın, menajer Jorge Mendes ve Jose Mourinho ile görüştüğü ortaya çıktı. Ali Koç da Jorge Mendes ile iletişime geçerek dünyaca ünlü Portekizli hocanın gelecek planlarıyla ilgili bilgiler aldı.

FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPILDI

Adaylık görüşmesinde ikilinin bu konuda da karşılıklı fikir alış verişi yaptığı ifade ediliyor. Mourinho isminin gündeme gelmesi bile sarı-lacivertli taraftarları coşturdu. Taraflar arasında görüşmelerin sürdüğü, kararın önümüzdeki günlerde veribeleceği dile getirildi.