Fenerbahçe'nin bir süredir peşinden koştuğu Fransız kanat oyuncusundan iyi haber geldi. Sarı-lacivertliler, yıldız isimden evet cevabını aldı, artık geriye kulübüyle anlaşmak kaldı.

Forvet hattını güçlendirmek adına çalışmalara devam eden Fenerbahçe yönetimi, iş bitirmeye çalışıyor. Atletico Madrid'ten Çağlar Söyüncü'yü kadrosuna kattıktan sonra diğer transferlere henüz resmi imzayı attıramayan sarı-lacivertliler, buna karşın birçok ismi de bitirme noktasına getiriyor.

YOUSSEF DE BEKLEMEDE

Sevilla'nın golcüsü Youssef En Nesyri için kulübüyle el sıkışan Fenerbahçe yönetimi, bu kez de yıldız futbolcu ve menajerinden gelecek cevaba kilitlendi. Olumlu gelişmeler olursa bu futbolcu da kadroya katılacak.

MOURİNHO FAKTÖRÜ ETKİLİ OLDU

Fenerbahçe çok istediği bir başka isimde de önemli mesafe katetti. Fenerbahçe yönetimi, gazeteci Sercan Hamzaoğlu'nun aktardığı bilgilere göre Allan Saint-Maximin’den “evet” cevabını aldı  Jose Mourinho’nun kanat transferinde liste başı olan yıldız oyuncu, kulübü Al Ahli’ye ayrılmak istediğini söyledi. Futbolcunun kulübünün izin vermesiyle Fenerbahçe’yle yaptığı görüşmede Mourinho faktörü, sarı-lacivertlilere “evet” demesini sağladı.

MAAŞI YÜKSEK BİR SEVİYEDE

 Al Ahli kulübü ile kiralık transfer için görüşmeler sıkı bir şekilde devam ediyor. Kulüpler arasında, özellikle oyuncunun yüksek maaşı nedeniyle sıkı pazarlık yapılıyor.  Yönetim bu transferi hızla bitirerek nokta atışı yapmak için büyük fedakarlıklarda bulunuyor. Maximin'in maaşının yüksek olduğu ve bu konuda da yönetimin ince eleyip sık dokuduğu da gelen bilgiler arasında. Maximin ile ilgili pürüzler giderildiği takdirde Fransız futbolcuya da imza attırılabilir.