A Milli Futbol Takımımızda Bozkurt işaretli gol sevinci sonrası Merih Demiral'a verilen ceza belli oldu. UEFA, Bozkurt işareti nedeniyle Merih Demiral'a 2 maç ceza verdi.

Euro 2024 son 16 turunda Avusturya ile oynadığımız maçta 2 golü de atan Merih Demiral, gol sonrası sevinci nedeniyle gündem olmuştu. Fileleri havalandırdıktan sonra Bozkurt işareti yapan Merih Demiral, sosyal medyada ve gündemde tartışma konusu olmuştu. UEFA gol sevinci nedeniyle Merih Demiral hakkında soruşturma başlatmıştı.

CAS'A BAŞVURU YAPILDI

Dün çıkan haberlerde Merih Demiral'a 2 maç ceza verildiği bilgisi verilmiş ancak Türkiye Futbol Federasyonu henüz savunma yapmadıklarını belirterek bunu yalanlamıştı. Bu sabah Merih Demiral ve TFF savunmasını online olarak yaptı. Sonrasında da hemen karar çıktı. Merih Demiral'a 2 maç men cezası geldi. TFF ve Merih Demiral cezanın kaldırılması için CAS'a resmi başvuruyu yaptı! Gözler CAS'ın kararına çevrildi. 

SPORTİF OLMAYAN VURGUSU

UEFA'nın kararında "Merih Demiral'ın, genel davranış ilkelerine uymadığı, temel nezaket kurallarını ihlal ettiği, spor etkinliklerini sportif olmayan nitelikteki gösteriler için kullandığı ve futbol sporunun itibarını zedelediği gerekçesiyle, katılabileceği toplam iki (2) UEFA milli takım müsabakasından men edilmesine karar vermiştir" denildi. 

UEFA, 2 maçlık ceza dışında Merih Demiral’ın sosyal medyadaki paylaşımlarını da kaldırmasını talep etti.