Kaleci Mert Günok, Türkiye'nin Hollanda'ya elenmesini yorumladı. Kaleci Mert, üzgün olduklarıın söyledi.

PERFORMANSI ÇOK KONUŞULDU

Geçen yıl Beşiktaş'ta iyi bir grafik sergileyen Mert Günok, A Milli Takım'da ise süper bir grafik ortaya koydu. Euro 2024'te tüm maçlarda iyi bir oyun ortaya koyan kaleci mert, özellikle Avusturya'yı son 16 turunda elediğimiz müsabakada galibiyette başrolü oynamıştı. Son dakikalarda yaptığı kurtarış, UEFA'nın sosyal medya hesaplarında yayınlandı.

BÜYÜK HAYALLER KURDUK

Kaleci Mert Günok, sosyal medya hesabından bugün yaptığı açıklamada, sonuna kadar gidemediğimiz için üzgün olduğunu dile getirdi. "Bizler, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için çıktığımız Avrupa Şampiyonası’nda elimizden geleni yapmaya çalıştık" diyen Mert Günok, "Sizinle beraber büyük hayaller kurduk. Gurbetteyken sizin desteğinizle kendimizi evimizde gibi hissettik. Gönül isterdi ki sonuna kadar gidelim ve bir hayali gerçeğe dönüştürelim, olmadı… Bunun için çok üzgünüz. Kamp boyunca bizlerin iyiliği için canı gönülden çalışan sağlık ekibimiz, malzemecilerimiz, mutfak çalışanlarımız, güvenlik çalışanlarımız ve diğer tüm emekçilerimize sonsuz teşekkür ediyorum" yorumunu yaptı.

YILLARCA BEKLEMEK YERİNE

Milli Takımın çıtayı artık daha yükseğe koyması gerektiğine değinen Mert Günok, "Futbolun bu kadar sevildiği güzel ülkemizde, başarı için yıllarca beklemek yerine, hedef her sene şampiyonalara katılmak ve başarılı olmak olmalı. Bunu başaracak gücümüz var. Yeter ki birlik olalım, birlik olduğumuzda neler başardığımıza bakalım. Güzel ülkemiz her şeyin en iyisini hak ediyor" ifadelerini kullandı.