Galatasaray Scott McTominay transferine büyük önem veriyor. Bu futbolcu için ciddi fedakarlıklar yapılması bekleniyor.

Micy Batshuayi transferi sonrasında farklı mevkiler için alternatif isimlere yönelen Galatasaray için bir oyuncu büyük önem taşıyor. Sarı-kırmızılı ekipte Teknik Direktör Okan Buruk özellikle Scott McTominay'ı mutlaka kadrosunda görmek istiyor.

HER MEVKİDE OYNUYOR

Bu futbolcunun Buruk'un kadrosunda kilit bir isim olacağı konuşuluyor. Manchester United ve İskoçya Milli Takımında stoperden, orta sahaya, oradan da 10 numaraya kadar birçok pozisyonda görev yapabilen McTominay, tam bir joker pozisyonunda.

YENİ HOCANIN RAPORU BEKLENİYOR

Euro 2024'te İskoçya Milli Takım formasıyla gol sevinci de yaşayan McTominay için Manchester United'in vereceği karar da büyük önem taşıyor. Takımın başına Ten Hag'ı getiren Machester United'te yeni hocanın McTomniay ile ilgili raporu bekleniyor. Galatasaraylı yöneticilekr ise şimdiden İngiltere'nin yolunu tuttu. Bu ülkeye adeta çıkarma yapan sarı-kırmızılı yönetim, McTominay tarafıyla ve kulübüyle ilk görüşmeleri gerçekleştiriyor.

BÜTÇENİN BÜYÜK KISMI İSKOÇYALIYA

Bu futbolcuyla ilgili en önemli sıkıntı ise yüksek bonservis bedeli. Ancak Teknik Direktör Okan Buruk'un bu oyuncu için ısrarcı tutumunu gören Galatasaraylı yöneticilerin, bütçenin önemli bir kısmını McTominay'ın bonservisi için kullanacağı konuşuluyor. Teknik Direktör Buruk'un McTominay'ı, hem savunmaya yardımcı hem de geriden oyun kurulumunu başlatacak bir pozisyonda kullanmayı düşündüğü de gelen bilgiler arasında.