Galatasaray'ın yıldız futbolcusunun Hollanda maçında ortaya koyduğu müthiş performans, dikkatlekri bu oyuncuya çekti. İngiliz devi Liverpool oyuncu için Galatasaray ile temasa geçti.

ÖNCE İKİ İNGİLİZ EKİBİ

Galatasaray'ın başarılı futbolcusu Barış Alper Yılmaz, son dönemde artan performansıyla dikkatleri üzerine çekti. Bu futbolcuyla öncelikli olarak İngiliz ekipleri Manchester United ve Tottenham ilgileniyordu. Bu ekiplerle ilk temaslar gerçekleştirilmişti. Ancak bu süreçte Barış Alper'in Euro 2024 çeyrek finalinde Hollanda ile oynanan müsabakadaki müthiş performansı bu oyuncuyu bir kez daha vitrine çıkardı.

ŞİMDİ DE LİVERPOOL

Özellikle Hollanda ekibinde forma giyen yıldız defan oyuncuları Virgil Van Dijk ve Ake karşısında çok etkili bir oyun ortaya koyması ve bu futbolculara büyük zorluk yaşatması, Barış Alper'in farkını ortaya koydu. Bu karşılaşma sonrasında bu kez de İngilizlerin bir diğer dev ekibi Liverpool da Barış Alper için girişimlerde bulunmaya başladı.

BONSERVİSİ ARTABİLİR

Barış Alper için Galatasaray yönetimi daha önce 30 milyon euro bonservis bedeli belirlemişti. Ancak turnuvadaki müthiş performansın sonrasında Galatasaray yönetiminin bu rakamı daha da artırma eğiliminde olduğu konuşuluyor. 

DİJK HAYRAN KALMIŞTI

Hollanda savunmasında görev yapan Van Dijk, çeyrek final maçı sonrası Barış Alper için yaptığı açıklamada bu oyuncunun ele avuca sığmaz şekilde sürekli koştuğunu dile getirerek, "Her savunmacı için zordur. Bizi çok zorladı. Gol atamadı ama. Eğer bir şekilde onu tasvir edecek olursak, gerçekten önemli bir oyuncu" yorumunu yapmıştı.