Fenerbahçe'de genel kurul öncesi heyecanlı bekleyiş sürüyor. Kongre öncesinde her geçen gün önemli gelişmeler yaşanıyor. Bugün Başkan Ali Koç ile ismi adaylık için Sadettin Saran bir araya geldi. Bu görüşme sonrasında Sadettin Saran aday olmayacağını açıklarken, Başkan Ali Koç da yeniden aday olacağını kamuoyuna duyurdu. 

GÖZLER YILDIRIM'IN KARARINDA

Şimdi gözler Aziz Yıldırım'a çevrildi. Eski Başkan Yıldırım'ın daha önce görev yaptığı isimlere, hazırlanmaları konusunda çağrı yaptığı dile getirilmişti. Koç'un adaylığını açıklaması sonrası Aziz Yıldırım'ın da önümüzdeki günlerde kararını paylaşması bekleniyor.

 

KESİN OLACAK İDDİASI

Spor Yazarı Cemal Ersen, Yıldırım'ın kesin olarak başkan adayı olacağını yazdı. Ersen, yazısında "24 Mayıs’a sayılı gün kaldı. 2018 yılında başkanlığı devretmiş de olsa, sınırlı sayıdaki dost ortamında Fenerbahçe ile bağını güçlendirerek döneceğini ifade eden Yıldırım’ın adaylığına kesin gözüyle bakıyorum. Ortam ve koşullar onu işaret ediyor." ifadelerini kullandı.

Bu gelişme yaşanırsa iki önceki kongrede olduğu gibi yeniden Başkan Koç ile Aziz Yıldırım rakip olarak karşı karşıya gelecek.