Galatasaray'ın Milli futbolcusuna Fransa'nın önde gelen kulübü talip oldu. Fransız ekibi bu trnansfer için 5 milyon euro bütçe ayırdı. Görüşmeler sürüyor.

TEKLİFLERİ DEĞERLENDİRİYORLAR

Transfer çalışmalarında önemli adımlar atan Galatasaray, yeni sezonun kadro planlamasını da yapıyor. Buna göre eldeki kadrodan tutulacak ve gönderilecek isimler belirleniyor. Galatasaraylı oyunculardan bazılarının Avrupa ekiplerinin radarında olması da sarı-kırmızılı yönetimi zorluyor. Sarı-kırmızılılar, Barış Alper, Kerem, Zaha, Ziyech gibi isimler için gelen teklifleri değerlendiriyor.

LYON'DAN SÜRPRİZ TEMAS

Ancak Galatasaray'da sürpriz bir gelişme yaşandı. Euro 2024'te Milli Takım formasıyla başarılı bir grafik sergileyen Sarı-kırmızılı ekibin başarılı oyuncusu Kaan Ayhan için Fransa ekibi devreye girdi. Gazeteci Yağız Sabuncuoğlu'nun aktardığı bilgilere göre Lyon, Galatasaray’dan Kaan Ayhan'ı istiyor. Lyon'un bu transfer için ayırdığı bütçe 5 milyon Euro.

TRANSFER BÜTÇESİ DÜŞÜK

Fransız ekibinin yöneticileri Galatasaray ile de temasa geçti. Kaan Ayhan'ın 2026'ya kadar sözleşmesi bulnuyor. Bu nedenle Fransız ekibinin yöneticilerinin öncelikle Galatasaray ile bonservis bedeli konusunda anlaşma sağlaması gerekiyor. Ayrıca Kaan Ayhan ile de masaya oturulacak. Ancak Lyon'un bu transfer için ayırdığı bütçenin yüksek olmayışı işi zora sokuyor.