Sarı kırmızılı ekibin transfer dönemindeki önceliği orta saha ve sağ bek mevkileri olarak belirlendi. Manchester United ile masaya oturan Galatasaray yönetimi iki oyuncu için rekor teklifte bulundu. İşte detaylar…

Süper Lig’in son şampiyonu Galatasaray yaz transfer dönemine de hızlı bir giriş yaptı. Başkan Dursun Özbek ve yönetimi, Teknik Direktör Okan Buruk tarafından hazırlanan transfer listesindeki oyuncular ile temasa geçti. Şampiyonlar Ligi’nde play-off turuna çıkacak olan sarı kırmızılı ekip yaz transfer döneminde aceleci davranmak istemiyor. Okan Buruk’un transfer listesindeki oyuncular ile temas kurularak görüşmeler gerçekleştiriliyor. Transferde nokta atışı yapmak isteyen Galatasaray yönetimi, EURO 2024’ün sona ermesini de bekliyor. Galatasaray yönetiminin transfer döneminde öncelik tanıdığı mevkiler ise orta saha ve sağ bek olacak.

İlkay Gündoğan iddialarına yanıt geldi

Galatasaray’ın geçtiğimiz sezondan itibaren gündeminde orta saha transferi yer alıyor. Yaz transfer döneminin son gününde kadroya katılan Ndombele’nin istenilen performansı sergileyememesi sonucu orta sahaya yeni bir takviye yapılmasına karar verildi. Ayrıca, Oliveira ile yolların ayrılması kararı alındı. Galatasaray yönetimi Torreira ile partner olabilecek üst düzey bir merkez orta sahayı renklerine bağlamak istiyor. Galatasaray ile adı anılan İlkay Gündoğan’ın durumu ise taraftarın heyecanlanmasını sağlamıştı. Barcelona’dan ayrılması beklenen yıldız oyuncunun Galatasaray’a transfer olacağı yönündeki haberlere en yetkili ağızdan yalanlama geldi.

Galatasaray'ın transferde en yetkili ismi konumundaki İbrahim Hatipoğlu tarafından ‘’İlkay Gündoğan ile ilgilenmiyoruz’’ açıklaması geldi. Galatasaray’ın transfer gündeminde İlkay Gündoğan’ın yer almadığını üstüne basa basa ifade eden İbrahim Hatipoğlu, ‘’Medyada çıkan bazı isimlerle kesin olarak ilgilenmediğimizi söyleyebilirim. Yaz transfer döneminde oyuncu takviyesi yapacağımız mevkiler sağ bek ve orta saha olacak. Taraftarlarımızın sabırlı olmasını istiyoruz. Bize güvenmeye devam etsinler’’ ifadelerini kullandı.

Okan Buruk’un 1 numaralı tercihi

Galatasaray’da Teknik Direktörlük koltuğuna oturduktan sonra üst üste iki şampiyonluk yaşayan Okan Buruk camiadan tam not almayı başardı. Tecrübeli teknik adam 2 yıllık sözleşme uzatan sarı kırmızılı yönetim, yaz transfer döneminde Okan Buruk’un listesindeki oyuncuları kadroya katmak için yoğun çaba gösteriyor. Okan Buruk’un yönetime sunduğu listenin ilk sırasında Aaron Wan-Bissaka yer alıyor. Manchester United forması giyen sağ bek oyuncusunun transferi ise yönetimin zorlu bir pazarlık sürecine girmesine neden oldu. Teknik Direktör Okan Buruk’un Başkan Dursun Özbek ile yaptığı görüşmede Aaron Wan-Bissaka transferi için şartların zorlanmasını istediği öğrenildi.

Manchester United’a paket teklif sunuldu

Galatasaray ile Manchester United arasındaki transfer görüşmelerinde gündeme gelen tek oyuncunun Aaron Wan-Bissaka olmadığı ortaya çıktı. Teknik direktör Okan Buruk’un merkez orta saha transfer listesinde yer alan Scott McTominay içinde teklif sunuldu. Sarı kırmızılı yönetim hem Scott McTominay hem de Aaron Wan-Bissaka transferini tamamlamak için İngiliz ekibine paket teklifte bulundu. İngiliz ekibinin yıldız futbolcuları için 25 milyon Euro bonservis ücreti ödemeye hazır olduğunu belirten Galatasaray yönetimi pazarlıkları belli bir aşamaya getirdi. İngiliz medyası tarafından gündeme getirilen transfer gelişmelerinde henüz son karar verilmedi. Özellikle, Aaron Wan-Bissaka’nın transferi kritik önem taşıyor.