Sezonu şampiyonlukla noktalamak isteyen ve tüm mesaisini zafer için harcayan Galatasaray'da bir yandan da gidecek listesi kabarıyor. Son haftalarda Hakim Ziyech ve Barış Alper Yılmaz'ın gölgesinde kalan Kerem Aktürkoğlu'nun Galatasaray'dan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. 

BEKLENMEDİK TEKLİF KAFASINI KARIŞTIRDI

Kariyerini Avrupa'da sürdürmek isteyen Aktürkoğlu'na Arabistan'dan reddedemeyeceği bir teklif de var. 

Gazeteci Burhan Can Terzi'nin haberinr göre, Kerem Aktürkoğlu'na Arabistan'dan 8 milyon Euro'luk maaş teklif edildi.
Öte yandan Kerem Aktürkoğlu'nun ilk hedefi Avrupa'da bir takıma gitmekti. Bunun için İtalya'da farklı takımların Aktürkoğlu için girişimleri olmuştu. Ancak Arabistan'dan gelen teklif tüm rüzgarı tersine çevirdi.

Şansal Büyüka'nın oğlu Hazar Büyüka ise Kerem Aktürkoğlu'nun transferi hakkında, "Kerem Aktürkoğlu sanırım bu yaz ayrılmayı kafasına koymuş umarım iki taraf içinde hayırlısı olur." dedi. 

TARAFTAR TEPKİ GÖSTERİYOR

Kerem Aktürkoğlu'nun sezon sonunda takımdan ayrılmasına sosyal medya üzerinden bazı Galatasaray taraftarları tepki gösterdi. Bir X kullanıcısı Kerem'in transferi konusunda, "Kerem Aktürkoğlu giderse arkasından salya sümük ağlarsınız. İrfan gibi çöplerle kıyaslamayın bu adam şampiyonluk kazandırıyor trollere para değil." ifadelerini kullandı. Bir başka kullanıcı ise, "erem Aktürkoğlu; ligi 13. bitirdiğimiz sezon takımın en iyisiydi. Geçen sezon ki şampiyonluğumuzda hem asist kralı hem de takımın en önemli 2 oyuncusundan biriydi. Bu sezon yine şampiyonluk yolunda çok önemli katkılar verdi. Kalırsa da giderse de razıyız" şeklinde paylaşım yaptı.
 

Kaynak: Sporsayfa.com