Sarı kırmızılı ekip Alanyaspor’un genç yıldızı Oğuz Aydın’ı renklerine bağlamak için harekete geçti. Başkan Dursun Özbek’in bizzat ilgilendiği transferin çıkmaza girmesinin nedeni ortaya çıktı. İşte Oğuz Aydın transferinin perde arkasındaki gelişmeler…

Süper Lig’i şampiyon apoleti ile tamamlayan Galatasaray transfer çalışmalarında vites yükseltti. Şampiyonlar Ligi play-off turuna çıkacak olan sarı kırmızılı ekip oyuncu kadrosunu güçlendirmeyi planlıyor. Galatasaray’ın transfer dönemindeki önceliği orta saha ve sağ bek mevkileri olacak. Hücum hattını güçlendirmeyi planlayan sarı kırmızılı ekip yıldız oyuncular ile temasa geçti. Galatasaray sadece yabancı değil, yerli oyuncu rotasyonunu güçlendirmek içinde çalışmalara başladı. Teknik direktör Okan Buruk tarafından yönetime sunulan transfer listesinin ilk sırasında Oğuz Aydın yer aldı. Alanyaspor ile başarılı bir sezon geçiren 23 yaşındaki oyuncunun transferi için pazarlıklar devam ediyor.

Oğuz Aydın, Galatasaray’ın teklifini kabul etti

Süper Lig ekiplerinden Alanyaspor’un gurbetçi oyuncusu Oğuz Aydın, Galatasaray’ın transfer teklifini kabul etti. Oğuz Aydın ve ailesinin Galatasaray taraftarı olduğu öğrenilmişti. 23 yaşındaki oyuncu kariyerine Galatasaray’da devam etme fikrine çok sevindiği ve transferinin bir an önce tamamlanmasını istediği açıklanmıştı. Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmek isteyen Oğuz Aydın, Alanyaspor yönetiminden de transferinde kolaylık sağlanması talebinde bulunmuştu. Sağ kanat oyuncusunun Galatasaray’a transfer olma isteğiyle ilgili her gün yeni bir haber çıkarken perde arkasında farklı gelişmelerin yaşandığı öğrenildi.

Oğuz Aydın’ın menajeri devreye girdi

Galatasaray’ın Oğuz Aydın transferindeki en büyük engelin menajeri olduğu ortaya çıktı. Oğuz Aydın ile birlikte Kerem Aktürkoğlu, Merih Demiral, Uğurcan Çakır gibi isimlerinde menajerliğini üstlenen DW Sports menajerlik firmasının transferde fiyat yükselttiği öğrenildi. Galatasaray ile Alanyaspor arasındaki transfer pazarlıklarında her şey yolunda gitmesine rağmen bir türlü imza aşamasına gelinememesinin sebebi Oğuz Aydın’ın menajerinin ısrarı oldu. Genç yıldızın bonservis ücretini artırmak isteyen menajerlik firmasının Galatasaray kulübünün üzerindeki baskıyı artırmaya çalıştığı ileri sürüldü.

Galatasaray son teklifini sundu

Galatasaray’ın Oğuz Aydın transferindeki son teklifi 4 milyon Euro bonservis ücreti ödemek oldu. Alanyaspor ile yürütülen pazarlık görüşmelerinde fiyat farkı düşürüldü. Oğuz Aydın’ın menajerinin transferin 6 milyon euroya tamamlanması için ısrarcı olması ise Galatasaray yönetiminin tepki göstermesine neden oldu. Sarı kırmızılı yönetim 4 milyon euronun üzerine çıkmayacağını kesin olarak ifade etti. Oğuz Aydın’ın menajerinin taraftar baskını artırarak fiyat yükseltmeye çalıştığı haberleri ise gündemin ilk sırasına oturdu. Galatasaray yönetimi geri adım atmamaya karar verdi.

Oğuz Aydın’ın kararı belirleyici olacak

Galatasaray yönetimi Oğuz Aydın’ın kararına göre transferi sonuçlandırmayı planlıyor. 23 yaşındaki yıldıza Şampiyonlar Ligi’nde forma giyme şansı tanıyacaklarını ifade eden yönetim son kararını vermesini talep etti. Oğuz Aydın’ın menajeri ile ortaklaşa hareket etmeye devam etmesi halinde Galatasaray transfer teklifini geri çekmeyi planlıyor.