Süper Lig'de artık son düzlüğe girildi. Galatasaray bugün mutlu sona ulaşibilir. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin şampiyonluk ihtimallerini ele aldık. Galatasaray şu anda Fenerbahçe'nin 6 puan önünde. Böylece Galatasaray'ın haftaya şampiyon olma ihtimali gündeme geldi. 

CİMBOM İŞİ BİTİREBİLİR

Sabah Gazetesinde yer alan habere göre, Galatasaray, Olimpiyat Stadı'nda bugün oynanacak Karagümrük maçında şampiyonluğunu ilan edebilir. Galatasaray, ligde kalan 3 haftada 4 puan alması halinde 24. şampiyonluğunu ilan edecek.
Bugün yaşanabilecek ilk olasılıkta Galatasaray Karagümrük'ten 3 puan alıp Fenerbahçe de evinde Kayseri'ye puan kaybederse Galatasaray 24. şampiyonluğunu ilan edecek. Ayrıca Galatasaray Karagümrük ile berabere kalıp Fenerbahçe de sahasında Kayserispor'a yenilirse puan farkı 7'ye çıkacak ve 2 hafta kala Galatasaray şampiyon olacak.

FENERBAHÇE'NİN İŞİ ZOR


Fenerbahçe'nin şampiyonluk ihtimalleri ise bir hayli zayıf. Kayserispor maçını kazanması durumunda şampiyonluk umudu devam edecek olan Fenerbahçe'de olasılıklar bir hayli zor. Buna göre Fenerbahçe'nin 2 galibiyet, 1 mağlubiyet alması ve derbiyi kazanması... Galatasaray'ın ise 2 mağlubiyet alması durumunda Kanarya mutlu sona ulaşabilir. 
Fenerbahçe'nin 2 galibiyet, 1 beraberlik alması ve Galatasaray'ın ise 2 mağlubiyet, 1 beraberlik alması durumunda da şampiyonluk genel averajla belirlenir.

KALAN MAÇLAR


Ayrıca Fenerbahçe'nin 3 galibiyet alması, Galatasaray'ın ise 1 galibiyet ve 2 mağlubiyet alması durumunda Fenerbahçe şampiyon olur.
GALATASARAY KALAN MAÇLARI: Karagümrük (d), Fenerbahçe, Konyaspor (d)
FENERBAHÇE KALAN MAÇLARI: Kayserispor, Galatasaray (d), İstanbulspor

Ligde son gelişmeler bugünkü maçlarda alınacak sonuçlara göre şekillenecek.