Vodafone Sultanlar Ligi'nde Fenerbahçe, Vakıfbank ve Eczacıbaşı gibi takımların gerisinde kalan Galatasaray, önümüzdeki sezona iyi bir planlamayla giriyor. Bu çerçevede Çukuruova'da forma giyen orta oyuncu Yasemin Güveli kadroya dahil edildi.

FORMAYI GİYDİ POZUNU VERDİ

Eczacıbaşı çıkışlı Yasemin Güveli, yaşadığı sakatlığın ardından kendine gelmekte büyük mücadeleler ortaya koymuştu. Daha çok forma şansı bulmak için Çukurova'ya transfer olan Güveli, sezonu tam 60 blokla tamamlamayı başarmıştı. Tekrardan özüne dönen ve bloklarıyla fark yaratmayı başaran Yasemin Güveli, yeniden İstanbul'a döndü. Bu sefer adresi Galatasaray oldu. 

Formayı giyen güzel voleybolcu Güveli, Rams Park'ta fotoğraf çekip sosyal medya hesaplarından paylaşmayı da ihmal etmedi. 

Önümüzdeki sezon Galatasaray Kadın Voleybol Takımı, İlkin Aydın, Alexia ve Yasemin ile ligi ilk sıralarda bitirmek için çok daha iyi bir kadroya sahip. 
 

Galatasaray.org'da yer alan bilgiye göre, Kulübümüz, son olarak Çukurova Belediyesi’nde forma giyen orta oyuncu Yasemin Güveli ile 1 yıllık anlaşma imzaladı.

1999 doğumlu oyuncu profesyonel voleybol kariyerine 2015 yılında Beşiktaş’ta başladı. Sırasıyla Eczacıbaşı, Karayolları Spor Kulübü ve Çukurova Belediyesi’nde forma giyen genç oyuncu, gelecek sezon sarı kırmızılı formamızı terletecek.

2015 EYOF Şampiyonluğu yaşayan Güveli, Beşiktaş ile 2015-2016 sezonunda Türkiye Kadınlar Voleybol 1. Ligi şampiyonluğu, Eczacıbaşı ile 2017/2018 ve 2021-2022 CEV Cup şampiyonluğu, 2019-2020 ve 2020-2021 Şampiyonlar Kupası şampiyonluğu ile 2023-2024 Dünya Kulüpler Şampiyonası şampiyonluğu yaşadı.

Yasemin Güveli’ye hoş geldin der, başarılarla dolu bir sezon geçirmesini dileriz.