Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Acun Ilıcalı önemli açıklamalar yaptı. Ilıcalı, Ferdi'den Batshuayi'ye, ondan Mourinho'ya kadar birçok önemli isimle ilgili bilinmeyenleri aktardı, detaylı bilgiler verdi.

Acun Ilıcalı, Haber Global televizyonuna özel bir röportaj verdi. Ilıcalı, Fenerbahçe ile ilgili çok önemli bilgiler aktardığı röportajda taraftarların merak ettiği sorulara da cevap verdi. 

FERDİ SADECE KENDİ İSTERSE GİDER

Birçok kulübün transfer listesinde bulunan Ferdi Kadıoğlu ile ilgili soruyu cevaplandıran Acun Ilıcalı, "Ferdi gitmek istemezse, asla satmayacağız. 40 milyon euro getirin, Ali Koç kesinlikle Ferdi'yi satmaz. Ferdi bu kadar ısrara rağmen gitmek isterse, ancak o zaman ayrılırız" yorumunu yaptı. Ferdi ile yollar sadece kendisi isterse ayrılacak.

BATSHUAYİ'Yİ FENERBAHÇE İSTEMEDİ

Fenerbahçe'nin Batshuayi ile anlaşamaması ve bu oyuncunun Galatasaray ile sözleşme imzalaması olayı da açıklık getiren Acun Ilıcalı, "Batshuayi'yi Fenerbahçe istese, sözleşmesini uzatırdık. Sezon sonu bir talepte bulundu, biz de kulübün çıkarları için bu rakamların verilmemesi gerektiğini düşündük. Zaten kalsaydı, bizim üçüncü forvetimiz olacaktı. Bir tane yıldız forvet gelecek, Edin Dzeko var ve Batshuayi de üçüncü olacaktı. Biz de büyük bir para vermek istemedik" açıklamasını yaptı.

DÜNYA YILDIZI İLE ANLAŞTIK, VAZGEÇTİK

Başkanlık seçimi öncesi dünyaca ünlü bir yıldız oyuncuyla anlaştıklarını açıklayan Acun Ilıcalı, "Seçimden önce dünyaca ünlü bir yıldız ile anlaştık, Jose Mourinho'ya sorduk. Açıklasaydık, Türkiye bu ismi konuşurdu. Jose Mourinho 'Gelirse elimdeki iyi oyuncuyu bozar, bu da benim işime yaramaz. Ancak alırsanız, kulübün kararı. Sorun olmaz' dedi. Bu sefer top bize geldi, Ali Koç 'Seçim kazanacağım diye Fenerbahçe'ye zarar vermem' dedi."

HAYALİNİZDEKİ KADRO OLUŞACAK

Taraftarın transfer beklentilerini değerlendiren Ilıcalı, "Taraftarın transfer isteği normal, anlıyorum. Dünyanın en kariyerli teknik direktörünü getirdik. Mourinho'nun onaylamadığı transferi getirmemiz uygun olmaz. Transfer yeni başladı, iki ay var. Hayalimizdeki kadroyu oluşturacağımızı söyleyebiliyorum" yorumunu yaptı.