Fenerbahçe'nin yıldızı Ferdi Kadıoğlu, transferin gözdesi olmaya devam ediyor. Özellikle İngiliz kulüplerinin radarındaki futbolcuyu Fenerbahçe düşük rakamlara kesinlikle bırakmak istemiyor.

EN İYİ SOL BEK OLDU

Ferdi Kadıoğlu, Fenerbahçe formasıyla özellikle geride kalan sezonda sergilediği müthiş performansla Avrupa devlerini adeta sıraya dizdi. Türkiye'nin Avusturya ile oynadığı Euro 2024 karşılaşmasını 8 kulübün temsilcilerinin Ferdi için takip etmesi de bunu ortaya koydu. Euro 2024'te de müthiş bir başarı ortaya koyan Ferdi Kadıoğlu, turnuvanın en iyi sol beki olarak dikkatleri üzerine çekti.

ÇILGIN TEKLİF İNGİLTERE'DEN GELDİ

Hatta yapılan yorumlarda Ferdi'nin dünyanın en iyi sol bekleri arasında olduğu da konuşuluyor. Hal böyle olunca da Avrupa'nın ve dünyanın birçok ekibi Ferdi Kadıoğlu'nu çok istiyor. Ferdi için Borussia Dortmund'un yaptığı teklif sonrasında en ciddi teklif ise İngiltere'den geldi. Premier Lig ekibi Brighton, Ferdi kadıoğlu için Fenerbahçe'ye 25 milyon Euro önerdi. Fenerbahçe Asbaşkanı Acun Ilıcalı da geçtiğimiz günlerde verdiği röportajda çılgın bir teklif olduğunu doğrulamıştı.

EN AZ 30 MİLYON EURO İDDİASI

Brighton'un bu teklifi Fenrebahçe tarafından kabul edilmedi. Fenerbahçeli yöneticilerin Ferdi'yi 30 milyon eurodan daha aşağı bir rakama kesinlikle satmayı düşünmedikleri konuşuluyor. Başkan Ali Koç, Ferdi için 35-40 milyon euro rakamlarını telaffuz ederken, Asbaşkan Acun Ilıcalı da geçtiğimiz günlerde Ferdi'yi kendisi istemediği takdirde kesinlikle satmayı düşünmediklerini ifade etmişti.