Galatasaray transferde hızlandı. Sarı-kırmızılılar, büyük önem verdiği sağ bek ve 8 numara transferlerinde sona yaklaştı. Transferlerin önümüzdeki günlerde resmen açıklanması bekleniyor.

OĞUZ AYDIN PAZARLIĞI SÜRÜYOR

Mich Batshuayi transferiyle gündem oluşturan Galatasaray, diğer mevkiler için imza aşamasına gelmeye çalışıyor. Yıldız oyuncularla yapılan görüşmelerde önemli mesafeler kat edildi. Transferin önceliklerinden sağ bek konusunda Alanyasporlu Oğuz Aydın ile sağlanan temaslarda henüz sonuca ulaşılamadı. Birçok ekibin Oğuz'u istemesi nedeniyle bonservis pazarlıkları sürüyor.

DOUE BİTTİ BİTİYOR

Ancak sağ bek konusunda Fransa'da sağlanan temaslar ise bitme aşamasına geldi. Galatasaray, Guela Doue transferini büyük ölçüde bitirdi. Milliyet'teki haberde Rennes ekibinde forma giyen Doue ile yıllık 1 milyon 200 bin euro karşılığında anlaşma sağlandığı belirtildi. Kulübü Rennes ile de yapılan pazarlıklarda Galatasaray bonservis için 7 milyon euroluk teklif sundu. Kulübün bu rakama sıcak baktığı ve transferin kısa süre içinde açıklanabileceği belirtiliyor.

ASSİGNON'DA SONA GELİNDİ

Ancak Galatasaray'ın Rennes ekibinden tek transferi Guela Doue olmayabilir. Sarı-kırmızılılar, 8 numara transferi için de Rennes'e başvurdu. Galatasaraylı yöneticiler, Lorenz Assignon için de ciddi bir mesafe kat etti. Geçen sezonu Burnley ve Rennes formalarını giyerek tamamlayan Assignon için Rennes kulübüyle yapılan pazarlıklar olumlu şekilde ilerliyor. Fransız temsilcisinden indirim yapması istendi. Bu transferin de kısa süre içinde tamamlanabileceği konuşuluyor.

 

 

 

Galatasaray sağ bek arayışında rotayı Fransa'ya çevirdi.