Burak Ç Kızılhan kimdir? Listelerde adı böyle gözükse de tam adı Burak Çağlan Kızılhan. Fenerbahçe'de yeni yönetim kurulu listesinin başında gelen Burak Çağlan Kızılhan ismi ön plana çıktı. Fenerbahçeliler başta olmak üzere spor camiasının da dikkatini çekti. İşte merak edenlere Burak Çağlan Kızılhan biyografisi...

BURAK Ç. KIZILHAN KİMDİR?

1984 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Kızılhan, öğrenimine Şişli Terakki İlkokulu ve St. Benoit Fransız Lisesi'nde başladı. Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans eğitimini University of Hertfordshire'da tamamladıktan sonra, Brunel University'de Mühendislik Yönetimi alanında master yapma fırsatını değerlendirdi. Harvard Business School'da Finans alanında Executive eğitimini de ekleyerek geniş bir eğitim geçmişine sahip.

Burak Kızılhan'ın iş hayatı, Schneider Electric İngiltere'de proje müdürü olarak başlamış ve bu deneyimle birlikte uluslararası arenada kendisini geliştirmiş. Aile şirketi olan AE Arma-Elektropanç'ta İş Geliştirme Müdürü ve Orta Doğu-Kuzey Afrika (MENA) operasyonlarının başında bulunarak şirketin başarı grafiğini yükseltmiştir. CEO olarak görev aldığı AE, Türkiye'nin inşaat sektöründeki önemli isimlerinden biri haline gelmiş ve Power 100 listesinde dikkat çekici bir sıralama elde etmiştir.

Sivil toplum kuruluşlarındaki aktif rolü ve genç yaşına rağmen birçok prestijli ödülü kazanması, Burak Kızılhan'ı Türkiye'nin genç liderleri arasında önemli bir konuma taşımıştır. Ayrıca, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, 1907 Fenerbahçe Derneği Üyeliği, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Üyeliği gibi görevlerle spor ve iş dünyasındaki etkileşimini sürdürmektedir.

Burak Kızılhan'ın hayatına dair merak edilen bu detaylar, hem iş dünyasındaki liderliğini hem de Fenerbahçe'deki rolünü daha yakından anlamamıza olanak tanıyor.