Beşiktaş'ta yeni sezon planlaması kapsamında birçok oyuncuyla yollar ayrılıyor. Rosier'in gidişi sonrası Amartey'in de takımdan ayrılacağı belirtilirken, ayrıca Masuaku ve Onana'nın da topun ağzında olduğu kaydedildi.

ROSİER LEGANES'E GİTTİ

Paulista ve Rafa Silva transferiyle yeni sezon öncesi ümit veren Beşiktaş'ta bazı oyuncularla da vedalaşılıyor. Geçen sezon bekleneni veremeyen Valentin Rosier takımdan ayrılmıştı. Mukavelesi feshedilen Rosier, bedelsiz olarak İspanya La Liga ekibi Leganes ile sözleşme imzalamıştı. Bu veda sonrasında başka isimlerle de yolların ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyordu.

AMARTEY KAMPA GÖTÜRÜLMEYECEK

Özellikle kadrodaki yabancı fazlalığı nedeniyle yabancılardan bazılarıyla yolları ayırmayı hedefleyen Beşiktaş'ta gideceği ortaya çıkan ikinci isim ise Amartey olmuştu. Bu futbolcuya sözlü olarak bazı tekliflerin geldiği ortaya çıkmıştı. Amartey'in Slovenya'da yapılacak kampa götürülmeyeceği öğrenildi.

MASUAKU VE ONANA DA TOPUN AĞZINDA

Teknik Direktör Van Bronckhorst'un verdiği rapor doğrultusunda hareket eden siyah-beyazlı yönetimin iki isimle de vedalaşma hazırlığında olduğu dile getirildi. Artur Masuaku ve Jean Onana’nın da takımdan gönnderileceği belirtildi. Ayrıca takımdan ayrılacak isimlerin yer aldığı listedeki sayının daha da artabileceğine vurgu yapıldı. Bu futbolcuların ayrılması sonrası Beşiktaş yönetiminin takviye konusunda daha hareket edebileceği konuşuluyor.