Beşiktaş'ta Danial Amartey ile yollar ayrılıyor. Amartey yeni sezonda Beşiktaş kadrosunda yer almayacak.

Yeni sezon öncesinde kadro yapılanmasını sürdüren Beşiktaş, her geçen gün farklı adımlar atıyor. Bir yandan transfer çalışmaları sürerken, diğer yandan da eldeki kadroda verim alınamayan ve yer tutan özellikle yabancı isimlerle de yollar ayrılıyor. Şu ana kadar transferde Paulista ve Rafa Silva'yı kadrosuna katan siyah-beyazlılar, yeniden yapılanma doğrultusunda veda edeceği isimleri de belirliyor.

ROSİER RESMEN GİTTİ

Siyah-beyazlı ekipte yönetimin yeni sezonda kadroda olmayacağını açıkladığı Valentin Rosier, La Liga ekibi Leganes ile anlaşmıştı. Rosier, herhangi bir bonservis bedeli olmaksızın İspanya'nın yolunu tutmuş ve yeni takımıyla sözleşme imzalamıştı.

AMARTEY KİRALIK OLARAK GİDECEK

Beşiktaş'ın vedalaşma kararı aldığı bir diğer isim ise Daniel Amartey oldu. Gazeteci Sercan Dikme'nin aktardığı bilgilere göre yurt dışından birçok sözlü teklif alan Daniel Amartey, Beşiktaş’ın 10 Temmuz’da başlayacak olan Slovenya kampına götürülmeyecek. Yönetim Danışmanı Brad Friedel ile görüşen Amartey’in kiralık olarak takımdan ayrılması bekleniyor.