Arda Güler Euro 2024'te rekor kırdı. Genç yıldız, adını Avrupa Futbol Şampiyonası'na altın harflerle yazdırdı. Birden fazla asist yapan turnuva tarihindeki dördüncü oyuncu oldu.

Fenerbahçe'den Real Madrid'e transfer olarak Avrupa'nın gündemine oturan Arda Güler, geçen sezon La Liga ekibinde sürekli forma giymese de oynadığı maçlarda ortaya koyduğu performansla büyük beğeni toplamıştı. Teknik Direktör Ancelotti'nin de çok beğendiği bir isim olan Arda Güler'in, yeni sezon için İspanya ekibinin en büyük kozlarından biri olacağı konuşuluyor. 

HÜCUMDA ÇOK ETKİLİ

19 yaşındaki Arda Güler, A Milli Takımımızın Euro 2024 performansında da çok etkili bir oyun ortaya koydu. Gürcistan müsabakasında fileleri havalandıran Arda Güler, Merih Demiral ve Samet Akaydın'ın gollerinde assit yapıp, diğer hücum organizasyonlarında da oldukça etkili bir rol oynamıştı.

DÖRDÜNCÜ İSİM OLDU

Arda Güler, sergilediği bu başarıyla Avrupa Futbol Şampiyonası'nda tarihi geçti. Euro 2024'te iki golün asistini yapan Arda Güler, 21 yaşın altında olup birden fazla asist yapan turnuva tarihindeki dördüncü futbolcu oldu. Scifo, Ronalda ve Lamal'dan sonra bu başarıyı sergileyen dördüncü isim olan Arda Güler, göğsümüzü kabarttı. 

BİR ŞUTU DİREKTEN DÖNDÜ

Arda Güler, Avusturya karşılaşmasında Merih Demiral'ın attığı golün asistini yapmıştı. Dün de Hollanda karşısında Samet Akaydın'ın kafayla attığı golün asisti Arda Güler'den geldi.Hollanda müsakabasında Arda Güler'in uzaktan kullandığı serbest vuruşta top diğere çarparak dışarı çıkmıştı.