Vodafone Sultanlar Ligi'ndeki şampiyonluk tacını korumak isteyen Fenerbahçe Kadın Voleybol takımı, Arina Fedorovtseva'nın açığını Isabelle Haak ile kapatacak. Vakıfbank'ta 2 sezon forma giyen ve tüm dallarda şampiyonluk kazanan Haak, Türk voleybol severlerin de en beğendiği voleybolcular içerisinde yer alıyor. Geçtiğimiz sezondan itibaren İtalya'da forma giyen Haak, Fenerbahçe'den beklemediği bir teklif aldı. 

Fenerbahçe kadın voleybol takımında büyük bir dönüşüm oluyor. Geçtiğimiz sezonu şampiyon tamamlanan Fenerbahçe, kadronun en önemli isimlerinden Arina Fedorovtseva'yı kaybetti. Rus voleybolcu 2.5 milyon dolar karşılığında Çin'in Shanghai takımına transfer oldu.  Diğer taraftan Polonyalı pasör çaprazı Magdalena Stysiak'ın da Türk Hava Yolları takımına transfer olmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Bu çerçevede Fenerbahçe kadın voleybol takımının elinde sadece Vargar kalıyor. Ancak önümüzdeki sezon tüm kulvarlarda şampiyon olmak isteyen Sarı Lacivertliler, kadrosunu güçlendirmekte kararlı. Takıma ilk monte edilecek isim ise herkesin çok ama çok yakından tanıdığı bir isim. Vakıfbank'ta bir dönem forma giyen ve kazanmadık başarı bırakmayan Isabelle Haak.

Geçtiğimiz sezon İtalya'ya dönerek burada da başarılı bir performans sergiledi. Ancak dünyanın en iyi ligine yeniden dönme konusunda bazı sorunları aştı. Kendi isteğiyle Vakıfbank'tan ayrılmıştı ancak Fenerbahçe'den çok iyi bir teklif aldı. Ayrıca Vargas gibi dünyanın en iyi pasör çaprazların biri daha takımda var. Isabelle Haak ve Vargas ikilisinin gücü korkutucu seviyede. 

Fotospor.com'da paylaşılan habere göre, Arina Fedorovtseva’nın yıllık 2.5 milyon dolara Çin ekiplerinden Shanghai’ya transfer olması nedeniyle pasör çaprazı mevkiinde kadro eksikliği yaşayan Fenerbahçe, Vakıfbank’ın eski oyucusu İsabelle Haak ile kesin anlaşmaya vardı.