Fenerbahçe'de Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilecek başkanlık seçiminde Aziz Yıldırım, Ali Koç ve Sadettin Saran isimleri ön plana çıkmıştı. Koç'un daha önce yaptığı açıklamalar herkesin kafasını karıştırmıştı. Özellikle bazı Fenerbahçe derneklerinin Ali Koç'a yazılı destek vermesi spor gündemine bomba gibi düşmüştü. Ancak madalyonun diğer tarafında ise Ali Koç'un bir kez daha başkan olarak görmek istemeyen Fenerbahçelilerin sayısı da oldukça fazla. 

Bu çerçevede Fenerbahçe'nin yeni başkanı olmak için resmi başvuruda bulunan Sadettin Saran ile hali hazırdaki başkan Ali Koç'un bugün bir görüşme yapacağı söylenmişti. Söz konusu görüşme gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 saat süren toplantının ardından hiç beklenmedik gelişmeler yaşandı. 

Sports Digitale Genel Yayın Yönetmeni Yağız Sabuncuoğlu'nun özel haberine göre, Sadettin Saran adaylıktan çekildi. Ali Koç en az bir dönem daha başkanlığa devam etme kararı aldı.

BASIN TOPLANTISI BEKLENİYOR

Ali Koç ve Sadettin Saran'ın görüşmesinin tamamlanmasından sonra alınan ortak kararların bir basın toplantısı düzenlenerek açıklanması bekleniyor. Ancak Gazeteci Sabuncuoğlu'na göre Ali Koç bir dönem daha Sarı Lacivertli kulübün başkanı olmak için aday olacak. Daha önce Ali Koç aday olursa ben aday olmam diyen Sadettin Saran ise adaylıktan çekildi.